Rekolekcje są jednym z ważniejszych elementów przygotowania do każdej ewangelizacji, również Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów. Dlatego powstały Rekolekcje – Bieszczady dla Jezusa Przygotowania odbyły się one w dniach 5-7.06.2020 w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi. Wzięło w nich udział 30 uczestników na miejscu i 20 online.

Ze względu na panującą pandemię rekolekcje przyjęły również formę spotkań online oraz transmisji na żywo punktów programu, aby umożliwić dostęp do przekazywanych treści większej liczbie odbiorców. Zostały one podzielone na trzy bloki tematyczne, głoszone przez ks. Mateusza Rutkowskiego, ks. Macieja Fladera, oraz ks. Mariusza Rybę. Poruszone zostały takie treści jak doświadczenie Boga i przekazywanie wiary, kolejno odbyły się warsztaty ewangelizacyjne, zaś w niedzielne przedpołudnie zgłębiony  został  temat ewangelizacji w rodzinie i dla rodziny.

Każdego dnia  był czas na uwielbianie Boga, które animował zespół Bankruci, adorację Pana Jezusa w ciszy, radość z przebywania ze sobą w sytuacjach codziennych  i nieformalnych. W niedzielę na zakończenie Rekolekcji – BdJ Przygotowania naszą ewangelizacyjną rodzinę odwiedził Pasterz naszej Diecezji abp Adam Szal. Umocnił nas swoim słowem i modlitwą oraz celebrował z nami Eucharystię.

Rekolekcje zakończone, a teraz czas na przygotowanie akcji Bieszczady dla Jezusa nad jez. Solińskim. Podzieliliśmy zadania, ale potrzebujemy także dużo modlitwy by to ważne dzieło apostolskie mogło się odbyć i odbyło się według Bożego planu. Dlatego prosimy Cię o małą modlitwę…

Chwała Panu+

Ekipa BdJ