Jak nas coś boli to idziemy do lekarza. Dzisiaj rano byłem w przychodni. I stoję tam w kolejce i patrzę, rozmawiam i oddaję Panu tych wszystkich ludzi tłumnie czekających do specjalistów. Jak cię coś bardzo boli to kombinujesz jak by najszybciej dostać się do lekarza. A jak Twoja dusza jest poraniona grzechem i bardzo cierpi to co robisz? Kombinujesz jak by tu najszybciej pójść do spowiedzi, jak by tu dostać się do Jezusa? Czy może czekasz tydzień, dwa, trzy, niektórzy miesiącami…? Pojadę po bandzie – jak popełnisz grzech boli cię dusza, czujesz jakiś duchowy smutek, źle Ci z tym, że znów zdradziłeś Boga, siebie, czy kogoś obok?!!! Do braku amputowanej nogi, ślepoty, choroby można się przyzwyczaić, może przyzwyczaiłeś się, że Twoja dusza umiera…

I nie ma się co dziwić, że jesteśmy słabi duchowo, że nasza wiara się chwieje, że ulegamy pokusom i nie radzimy sobie z naszymi obowiązkami, gdyż pozwoliliśmy na to, aby grzech niszczył naszą duszę!

Wniosek. Czas pójść głębiej i zatroszczyć się nie tylko o ciało, psychikę, ale też duszę. Ile czasu poświęcasz na toaletę poranną? Ile zajmuje Ci w ciągu dnia przygotowanie posiłków, zjedzenie ich i pozmywanie naczyń? Ile czasu i z jakim skupieniem „robisz” włosy, malujesz paznokcie, czy nakładasz maseczkę na twarz? Ile czasu zajmuje Ci zakup np. butów, czy kurtki zimowej? Ile czasu po pracy poświęcasz na relaks przed telewizorem? A ile czasu poświęcam na codzienne spotkanie z Bogiem? Ile energii i przejęcia w to wkładam? Nazbiera się 15 min.? Twojej duszy należy się więcej troski! Zadbaj o dodatkowy czas dla Boga. To najlepsze co możesz zrobić dla całego siebie.

Izajasz zapowiada przyjście Mesjasza, który jest odpowiedzią na potrzeby naszej duszy, psychiki i ciała: „Ty natomiast rozradujesz się w Panu, chlubić się będziesz w Świętym Izraela. Nędzni i biedni szukają wody, i nie ma! Ich język wysechł już z pragnienia. Ja, Pan, wysłucham ich, nie opuszczę ich Ja, Bóg Izraela. Każę wytrysnąć strumieniom na nagich wzgórzach i źródłom wód pośrodku nizin. Zamienię pustynię na pojezierze, a wyschniętą ziemię na wodotryski.” (Iz 41,16-17)

#Rozraduj się, ugaś pragnienie, obfituj+

xmatt