Kochani,

rozpoczynamy kolejną serię Katechez Małżeńskich odbywających się w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi. To zaproszenie do wszystkich par, które chcą dobrze przygotować się do małżeństwa. W palnie: świadectwa małżonków, którzy znaleźli receptę na szczęśliwe życie, spotkanie z lekarzami, psychologiem, duszpasterzem. Podejmujemy tematy z zakresu: teologi sakramentu małżeństwa, kerygmatu, modlitwy, ofiarniej miłości, prawa kanonicznego, bioetyki, uzależnień, seksualności jako daru i zagrożenia, różnić miedzy kobietą i mężczyzną, podstawowych zasad radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i kryzysami, itd.

Ten weekend formacyjny jest odpowiedzią na zapotrzebowanie części par, które nie mogą uczestniczyć w takich naukach w swoich parafiach.

Terminy katechez:

22-24.10.2021

17-19.12.2021

O kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco. O kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco. Na razie przewidujemy formę stacjonarną, jednak wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej kraju w czasie odbywania się katechez.

Na koniec naszych katechez każdy otrzymuje zaświadczenie (wymagane przy spisywaniu protokołu przedślubnego), które jest respektowane przez kapłanów w kancelariach parafialnych w naszej Archidiecezji i poza jej granicami.

Odpłatność za katechezy to 200 pln od osoby (dwa noclegi, pościel + ręcznik, trzy posiłki dziennie, kącik z kawą, ciastkiem i owocami, opłata za prelegentów). Jeśli ktoś chce spać poza Domem Rekolekcyjnym opłata nie ulega zmianie.

Nasze Katechezy rozpoczynamy w piątek o 17.00 – Recepcja w holu głównym Domu Rekolekcyjnego Rzepedź 72, 38-542 Rzepedź (podkarpackie), następnie cała sobota spotkań, wykładów, ćwiczeń oraz modlitw i zakończenie w niedzielę po obiedzie ok 13.00.

Zgłoszenie wysyłamy emailem na adres dr.rzepedz@gmail.com. W treści podajemy dane obu osób z pary narzeczonych, które są potrzebne do zaświadczenia o ukończeniu Katechez Przedmałżeńskich

imię nazwisko

data i miejsce urodzenia

adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym 

nr tel

W wyjątkowych sytuacjach proszę dzwonić 602484272

Istnieje możliwość przyjazdu w czwartek wieczorem (po wcześniejszym zgłoszeniu) i indywidualnego wybrania się w góry.

Do zobaczenia+

ks. Mateusz Rutkowski