W dniach od 5 do 7 marca br. w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi odbyły się rekolekcje dla ewangelizatorów online zatytułowane „Przymierz ze Słowem”, w których wzięło udział blisko 40 osób. Część uczestników zagościła w bieszczadzkim ośrodku, pozostali natomiast, ze względu na pandemiczne restrykcje, uczestniczyli w rekolekcjach zdalnie.

Czytanie i rozważanie Słowa Bożego powinno być nieodłącznym punktem dnia każdego ewangelizatora, dlatego też Szkoła Nowej Ewangelizacji/koordynatorzy Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów przygotowali rekolekcje skupiające się na metodzie Lectio divina. Konferencje wygłosili Ksiądz Maciej Flader oraz Ksiądz Mateusz Rutkowski, którzy ukazywali jakie znaczenie ma Słowo Boże w życiu codziennym, jak je rozważać za pomocą Lectio divina oraz jakie pokusy mogą towarzyszyć katolikom w nieopatrznym lub zbyt powierzchownym czytaniu Biblii. Podczas kursu wiele czasu poświęcano medytacji Słowa, czego efektem były piękne modlitwy napisane przez uczestników. Oto fragment jednej z nich, napisany przez Olę:

„Panie Boże, dziękuję Ci, że zapraszasz mnie do stołu, abyśmy razem jedli i pili. Dziękuję za to, że nie przychodzisz tylko do tych, którzy Ciebie znają, ale do wszystkich tych, których odrzucono i pozostawiono samym sobie. Panie, bądź uwielbiony w tych wszystkich „chorych”, do których mnie posyłasz, abym ja posyłała ich do Ciebie. Bądź uwielbiony w mych słabościach, z którymi nie idę do lekarza. Proszę Cię o gotowość i otwarte ręce i serce, abym odpowiadała na Twoje zaproszenie i nie przychodziła sama. Przepraszam, że odpowiadam tak rzadko, bo czuję się zdrowa i wydaje mi się, że nie potrzebuję lekarza.”

Ponadto nie zabrakło czasu na osobistą rozmowę z Bogiem przed Najświętszym Sakramentem, Eucharystię oraz wspólnotową modlitwę poprzez transmisję Bieszczadzkich Strumieni Mocy.

Rekolekcje te przypomniały uczestnikom, jak ważną rolę w ich życiu może odegrać regularne czytanie Bożego Słowa, a w wielu z nich czas ten wydał już pierwsze piękne owoce i postanowienia. Niech Bóg będzie uwielbiony za ten czas i Jego Słowo, prze które poucza, pokrzepia i wskazuje drogę.

Poniżej link do naszego kanału na YouTube, gdzie można znaleźć treści owych rekolekcji oraz krótka fotorelacja:

https://www.youtube.com/c/frrutek/videos