Tradycyjnie już w drugiej połowie lipca organizowana była Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. Podobnie jak w ubiegłych latach, samą ewangelizację poprzedziły rekolekcje prowadzone przez saletyna – ks. Grzegorza Szczygła, który jako motyw przewodni tych dni skupienia obrał postać Jana Chrzciciela, który wskazywał na Jezusa – Baranka Bożego. Na zakończenie rekolekcji Metropolita Przemyski, abp Adam Szal przewodniczył Mszy Świętej posłania, podczas której wręczył wszystkim ewangelizatorom krzyże misyjne.

Drugą cześć tygodnia ewangelizatorzy spędzili na Tamie Solińskiej oraz w Polańczyku. Ewangelizacja na Solinie podzielona była na kilka stref. Strefa ciemna pokazywała skutki grzechu w życiu człowieka. Strefa chwały natomiast pokazywała jak Chrystus niweczy grzech i daje wolność. Kolejne strefy skierowane były dla ludzi młodych – strefa tańca oraz dla rodzin, gdzie był przygotowane zajęcia dla dzieci, tak by rodzice mogli porozmawiać o Bogu. Uzupełnieniem ewangelizacji była droga krzyżowa przygotowane przez KSM Besko, festiwal Rapu w amfiteatrze w Polańczyku oraz projekt Bankruci na popularnym Cyplu.

Zwieńczeniem ewangelizacji była Eucharystia, której przewodniczył abp Józef Michalik. Kazanie wygłosił natomiast ks. Janusz Marszałek – inicjator Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów, który dziękował Panu Bogu za jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Pod linkiem VIDEO RELACJA  z każdego dnia

http://www.bieszczadydlajezusa.pl/filmy/