Jezus zapytany o pierwsze i największe przykazanie, odpowiada: KOCHAJ! (Mk 12,29-31)

Jedno jest pewne nie ma osoby, która nie chce być kochana, bo człowiek  powstał z miłości i dla miłości. I mało tego wszystkie problemy biorą się z tego, że czujemy się nie kochani wystarczająco! Bunt młodych, kryzysy małżonków, lenistwo, agresja, samotność i apatia, depresje, choroby, kompleksy, nałogi mają swój początek w braku miłości.

Niby wiemy, że to poczucie bycia kochanym jest takie ważne, ale dlaczego nam to nie wychodzi i się wzajemnie ranimy?! Bo jesteśmy za słabi. Miłość to nie tylko uczucie, czy jakieś ludzkie staranie, bez Boga nie zdołamy kochać. I widzimy na własnym życiu, że ta miłość się wyczerpuje…

Jezus odpowiadając uczonemu w piśmie zaczął od hebrajskiego „Szema Izrael”. Pan chce nam przekazać – człowieku wiem, że jest ci w życiu ciężko i ciągle za mało kochasz, dlatego słuchaj Mnie, Ja mam dla Ciebie receptę na miłość bliźniego i siebie samego. Człowieku słuchaj – nie szukaj innego boga, uczyń Jezusa swoim Panem i kochaj Go całym sobą, a będziesz umiał kochać innych i siebie!

Tylko kochając Boga będziemy umieli kochać człowieka.

Ale trzeba kochać na maksa – całym sercem, całym umysłem, całą siłą. Wiem, że to szaleństwo, nawet więcej to łaska.

Panie proszę daj nam tej miłości+

xmatt