Wyjaśniając co to jest Bathos użyłem stwierdzenia, że pojawia się, w którymś momencie w życiu chrześcijan i Twoim i moim powierzchowne przeżywanie Bożych Tajemnic!!! I tak jest!!!

ILE RAZY BYŁEŚ NA RORATACH?

ILE RAZY ZAPRAGNĄŁEŚ Z NIM POROZMAWIAĆ?

ILE RAZY ODPUŚCIŁEŚ SWEMU WINOWAJCY?

ILE RAZY TAK SZCZERZE ZACHWYCIŁEŚ SIĘ CZYMŚ BOŻYM?

ILE DOBRA ZOSATAŁO PO TOBIE?

-w tym pierwszym tygodniu adwentu-

?

Oto i nasze chrześcijaństwo…

Bóg Ciebie i mnie dzisiaj pyta jaki Ty masz chrzest: janowy czy z Ducha Świętego? To ważne. Bo Żydzi masowo przychodzili nad Jordan, aby prorok Jan ich obmył, zachęcił do zmiany życia (Mk 1,4-5). Ale w chrześcijaństwie chodzi o coś więcej niż staranie się, aby być dobrym! Bóg dzisiaj pyta Ciebie i mnie: Czy Ty chcesz żyć w Duchu Świętym? Czy Ty chcesz mieć wiarę, która góry przenosi? Czy Ty chcesz żyć inaczej?

W sobotę byłem z młodzieżą z Oazy z prezentami w domu dziecka i takie spotkanie pomaga pewne rzeczy przewartościować. A wieczorem przyszedł do mnie 9 letni uczeń i mówi dzisiaj rano w Belgii zmarł mój tato i to naprawdę zmienia optykę. (I proszę Cię nie pierdziel, że masz czas!)

Teraz jest czas Ducha Świętego. Teraz Bóg posyła Swe łaski… Powiedz Mu – Boże poślij mi Swego Ducha. Boże namaść mnie Duchem Świętym i odmień moje życie. Amen.

+

xmatt